1. Książki
  2. Cienie między nami

Cienie między nami

Przekład: Katarzyna Bieńkowska
Data premiery: 18.05.2022
Cena: 39,90 zł
Liczba stron: 200
Wydawnictwo: You&Ya
Opis

Nie jest łatwo być młodą dziewczyną na dworze Kalliasa Maherasa, Króla Cieni. Trzeba poddawać się sztywnym zasadom: stroju, zachowania, przyzwoitości. A gdy do tego ojciec jest bardziej zajęty ratowaniem majątku niż córką, a całą miłość przelewa na starszą, piękniejszą i łagodniejszą siostrę, zaradna dziewczyna szybko się uczy, że musi zacząć sobie radzić sama. Względy króla są jej jedyną szansą na spełnienie marzeń. 

Kallias, dziewiętnastoletni Król Cieni i ostatni członek swego rodu, zasiadł na tronie całkiem niedawno. Nieznany sprawca zamordował oboje jego rodziców. Młodego władcę owiewa aura tajemnicy: nikt nie może go dotknąć, nikt nie może się za bardzo zbliżyć. Kandydatki na żonę mogą go zobaczyć tylko z bardzo daleka (zresztą większość z nich spotyka się z natychmiastowym odrzuceniem). Jego przydomek też nie wziął się znikąd: władcę otaczają cienie, tajemnicze, czarne dymy, których wieczny ruch wywołuje niepokój w każdym, kto je zobaczy. Niektórzy twierdzą, że cienie szepczą królowi do ucha tajemnice obecnych osób. Inni, że to król instruuje cienie i wydaje im rozkazy. 

Alessandra wie, że jedyną drogą do prawdziwej wolności jest zdobycie jak najwyższej pozycji. Dlatego jej plan jest prosty: uwieść Króla Cieni. Zostać jego królową. A po ślubie zabić go i przejąć władzę w imperium.

Książka przeznaczona dla osób 16 +.