1. Książki
  2. Dom nad błękitnym morzem - zestaw z książką

Dom nad błękitnym morzem - zestaw z książką

Przekład: Justyna Szcześniak
Data premiery: 10.08.2022
Cena: 74,90 zł
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: You&YA oraz Papierowy Księżyc
Opis

Linusa Bakera, pracownika społecznego z Departamentu ds. Magicznej Młodzieży, nie da się nazwać inaczej jak sztywniakiem. Ma trudną, nieprzyjemną pracę: kontroluje, czy sierocińce, w których mieszkają dzieci obdarzone magicznymi zdolnościami, są prowadzone zgodnie z przepisami. Czterdziestolatek spędza dni w towarzystwie swojego kota, przeglądając sterty papierzysk i uzupełniając długie, nudne raporty.

Jego spokojne życie zaburza nowe zadanie zlecone przez Niezwykle Ważne Kierownictwo. Linusa czeka podróż na wyspę Marsyas, gdzie przez miesiąc ma nadzorować sierociniec prowadzony przez Arthura Parnassusa. Mieszka tam szóstka sierot - gnom Talia, nimfa Phee, wiwerna o imieniu Theodore, amorficzna zielona klucha zwana Chaunceym, piesołak (czyli chłopiec zamieniający się w szpica miniaturkę zamiast wilkołaka) Sal oraz antychryst o imieniu Lucy.

Zadaniem Linusa jest uważnie obserwować wszystko, co dzieje się na wyspie. Tajemniczemu Arturowi oddano pod opiekę wyjątkowo niebezpieczne sieroty, których magiczne moce mogą doprowadzić do końca świata. Flegmatyczny biurokrata zostaje rzucony w wir wydarzeń, które na zawsze zmienią jego spojrzenie na to, czym jest miłość i rodzina.

Książka przeznaczona dla osób 13 +.

W skład zestawu wchodzą:

- książka

- zakładka magnetyczna

- ołówek

- notes