1. Książki
  2. Drapieżne Bestie

Drapieżne Bestie

Przekład: Agnieszka Kalus
Data premiery: 01.06.2022
Cena: 44,90 zł
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: You&YA
Opis

W mieście Lkossa nie używa się już magii, a zwłaszcza nie przez dziewczyny takie jak szesnastoletnia Koffi. Zmuszona do pracy w cieszącym się złą sławą Nocnym Zoo, troszczy się o jego przerażające i magiczne stworzenia, aby spłacić długi swojej rodziny i zapewnić jej wolność. Gdy okrutny właściciel zoo zagraża bezpieczeństwu jej bliskich, Koffi wyzwala moc, którą nie do końca rozumie, a której użycie będzie miało nieprzewidywalne konsekwencje.

Przeznaczeniem Ekona jest kontynuować rodzinną tradycję i stać się Synem Sześciu – elitarnym wojownikiem Lkossy. Te plany przekreśla pożar, który wybucha w noc jego ostatniego rytuału. To wtedy Ekon spotyka Shetaniego, okrutnego potwora, który nęka miasto od prawie stulecia – ale także dziewczynę, która wydaje się mieć talent odpędzania bestii. Moc Koffi ratuje życie Ekonowi, ale jego decyzja, by pozwolić jej zbiec, uniemożliwia mu wstąpienie w szeregi Synów Sześciu.

Zdesperowany, by udowodnić swoją wartość, Ekon przysięga wytropić i pokonać Shetaniego. Jednakże nie jest w stanie zrobić tego sam. Koffi wierzy, że znalezienie i złapanie potwora może być kluczem do rozwiązania jej własnych problemów. Koffi i Ekon, ukrywając swoje prawdziwe motywy, nawiązują kruchy sojusz i wspólnie wkraczają do Większej Dżungli. Jest to świat przesiąknięty dziką magią i niewyobrażalnymi niebezpieczeństwami.

Książka przeznaczona dla osób 13 +.