1. Książki
  2. Jak zmienić wszystko

Jak zmienić wszystko

Przekład: Danuta Górska
Data premiery: 21.09.2022
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: You&YA
Opis

Z każdym dniem lodowce topnieją, a pustynie się rozrastają. W tym samym czasie politycy na szczytach władzy skupiają się na tematach zastępczych. Jednak nadzieja nie umarła - na całym ludzie świecie łączą siły, by wspólnie żądać nie tylko walki z nadprodukcją CO2, ale by budować nową, ekologiczną gospodarkę w sposób sprawiedliwy społecznie.

Młodzież nie jest tylko częścią tego ruchu - oni są jego liderami. Jednakże przed młodym aktywistą stoi wiele pytań. Jak się organizować? Dlaczego w sumie świat wygląda tak, a nie inaczej? Dlaczego pozwoliliśmy sobie dojść na sam skraj przepaści, zanim poważnie potraktowaliśmy niebezpieczeństwo zmiany klimatu? Od czego zacząć swoją działalność? Jakie formy protestu dają najlepsze rezultaty? I jakie powinny być kolejne kroki? Jakie praktyczne żądania stawiać przed władzą - rodzicami, szkołą, politykami?

„Jak zmienić wszystko” to przewodnik dla młodych ludzi, którzy nie chcą tylko krytykować, ale realnie kształtować otaczającą ich rzeczywistość. Z niego dowiedzą się, dlaczego świat wygląda tak a nie inaczej, poznają innych sojuszników w walce o zieloną przyszłość i zdobędą konkretne umiejętności, pomocne w negocjacjach nie tylko o zmniejszenie zużycia węgla.