1. Książki
  2. Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość

Data premiery: 08.03.2023
Cena: 42,90 zł
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: You&YA
Opis

Bycie nastolatkiem nigdy nie było proste. Dorośli często oczekują sprzecznych rzeczy: samodzielności w jednych sytuacjach, posłuszeństwa w innych. Postrzegają nastolatków jako egocentrycznych, nieempatycznych, naiwnych i nadmiernie emocjonalnych. Często czujecie, że rodzice was nie rozumieją… i macie absolutną rację!

Ostatnie badania pokazują, że o mózgach nastolatków dotychczas wiedzieliśmy bardzo niewiele i dopiero od niedawna lepiej rozumiemy ich funkcjonowanie. Wszystkie te zachowania, które tak bardzo irytują dorosłych - skłonność do podejmowania ryzyka, chęć samodzielności, poszukiwania swojej tożsamości, zmienność i skłonność do buntu - są normalne i naturalne. Szkoda tylko, że nikt dorosły o tym z wami nie rozmawia…

Nikt poza Mikołajem Marcelą. Ten wykładowca akademicki, pisarz i nauczyciel jako jeden z niewielu dorosłych pamięta, jak to było, gdy sam miał kilkanaście lat. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą, i pomaga im odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Jego najnowsza książka, „Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem”, jest mapą, która pomoże dotrzeć do dorosłości. Dowiesz się z niej między innymi:

  • Dlaczego dorośli nie rozumieją twojej perspektywy?

  • Jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem?

  • Dlaczego twój potencjał jest twoim najcenniejszym zasobem?

  • Czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie samego siebie?

  • W jaki sposób mając kilkanaście lat dbać o swoje zdrowie psychiczne?

  • Jak pracować nad pewnością siebie i poczuciem własnej wartości?